Profesionalita a porozumění
od roku 2003
Veterinární klinika Veticea Na Výšině 1002 73553 Dolní Lutyně
Ordinační hodiny

Po-Pá: 8.00-11.00 13.00-18.00

So:8.00-12.00

Ne:9.00-11.00

Ceník

Aktuality

10
červen
Vážení klienti, jsme nuceni omezit možnost pohotovostního ošetření v nočních hodinách. Pohotovostní ošetření bude možné po telefonické domluvě do 22: ...
13
duben
Vážení klienti, rozhodli jsme se zkrátit ordinanční hodiny během pandemie Covid do 18 hodin. Zatím jsme nerozhodli, zda se ještě vrátíme k prodlouž ...
Všechny aktuality

Jak je to s cenami za veterinární úkony?


Nemocné zvíře vždy přináší velký stres a obavy o jeho zdraví, ale také o finanční stránku jeho léčby. Místo tradičního ceníku jsme se rozhodli Vám poskytnout přibližnou představu o tom, kolik může stát léčba anebo preventivní ošetření Vašeho mazlíčka.
Bohužel s výjimkou pojištěných zvířat, veškeré náklady na vyšetření, interní nebo chirurgickou léčbu, léky a hospitalizaci hradí majitel  z vlastních zdrojů. Některé případy bývají velmi komplikované a jejich léčba zdlouhavá a vyžadující množství času a proaktivní účasti zdravotnického personálu i jeho majitele. Cena veterinárního ošetření zvířete tvoří intelektuální činnost veterinářů (vyšetření, interpretace výsledků, sestavení léčby), práce sester, léky, laboratorní servis, zdravotnický materiál, chirurgická činnost, servis přístrojové techniky (rentgen, ultrazvuky, endoskopy, laparoskopy) atp. Sazba DPH za veterinární služby je v ČR  21%.  


V dnešní době je na trhu celá řada moderních léčiv zahraniční výroby. Jsou nedílnou součásti léčby, kterou Vám nabízíme. Tyto léky mohou být nákladné, i když velmi účinné a šetrné k organizmu. Do určitého věku obvykle zvířata vyžadují pouze roční očkování, odčervení ,což představuje zhruba roční výdaj kolem 500-600 Kč. V ceně je vyšetření zvířete a konzultace týkající se drobných zdravotních potíží anebo chovatelských záležitostí. Preventivní chirurgické zákroky jako jsou kastrace kocourů stojí přibližně 1100 Kč, koček 1700 Kč, psů dle velikosti od 3000-4500 Kč a fen od 4000-6000 Kč dle velikosti. Pokud byste si přáli fenu sterilizovat laparoskopickou metodou, pak je cena cca 7000-8000 Kč. Ceny zde uváděné jsou včetně DPH.


Častým problémem je s přibývajícím věkem růst různých kožních nádorků, u fen pak nádorů na mléčné žláze. Opět je rozpětí cen velmi široké, vše záleží na umístění a velikosti nádorů. U malých  kožních nádorků je potřeba počítat s 2000 Kč; odstranění mléčné žlázy u feny pak bude stát mezi 5000-8000 Kč. V ceně zákroku je již započtená kompletní péče, od předoperačního vyšetření, inhalační narkozy,  infuzí, pooperační hospitalizace, dohled sester nad zvířetem, antibiotika a léky od bolesti.


Často se stává, že zvíře nemá svůj den, má průjem nebo zvrací. V takovém případě léčba může stát od 800-1.500 Kč, v závislosti na závažnosti. Pokud je stav zvířete špatný, je potřeba pátrat po příčině potíží a to vyžaduje vyšetření krve, rentgen a ultrazvuk. Pak tyto všechna vyšetření můžou stát kolem 2.000 Kč. Pokud má zvíře infekční průjem, který vyžaduje několikadenní hospitalizaci, pak se náklady mohou vyšplhat i na 4.000 Kč. Je to dáno tím, že potřebuje kombinaci antibiotik, infuzní léčbu a neustálý dozor sester, které zvíře venčí, myjí, krmí, čistí jejich boxy apod.


Mezi nákladnější chirurgické zákroky patří přetržené kolenní vazy, v závislosti na metodě a použitých titanových implantátech se zákrok pohybuje od 7.000 do 18.000 Kč. Zlomeniny končetin pak dle velikosti zvířat a komplikovanosti stojí od 7.000-15.000 Kč. Stejně tak noční chirurgické ošetření torze žaludku (otočený žaludek) s následnou několikadenní léčbou bude stát 15.000-20.000 Kč.
Celkové náklady na břišní nebo hrudní chirurgii se pohybují kolem 10-12.000 Kč (záněty dělohy, cizí tělesa ve střevech, břišní nádory).
Když Vás odešleme na specializovanou neurologickou kliniku v Brně nebo Ostravě za účelem operace páteře Vašeho psa, pak je potřeba počítat až s 20.000 Kč, výjimečně i s 40.000 Kč.


Na základě výše uvedeného lze tušit, že v některých případech je vhodné mít psa nebo kočku pojištěnou, neboť léčba některých nemocí může být velmi nákladná. I přes všechny informace zde výše uvedené se vždy zeptejte veterináře, u kterého chcete být ošetření na cenu zákroku nebo celkové ošetření. I přes nejlepší snahy dopředu odhadnout náklady, vždy je potřeba počítat s 10-20% tolerancí. K tomuto stačí drobná komplikace anebo hůře spolupracující pacient.


Věříme, že takový popis cen veterinárních úkonů Vám poskytne lepší, i když obecnější představu o tom kolik stojí ošetření zvířecího kamaráda.


Vaše Veterinární klinika Veticea s.r.o.

Nahoru